Wigilijna radość w DPS

O istocie Bożego Narodzenia, lepiej niz niejedno kazanie, opowie wizyta w Domu Pomocy Społecznej. Dla tych, którzy kontemplują jesień życia, wiosnenna eksplozja młodości wniesionej przez pierwszaków musi być radosnym wspomnieniem własnego dzieciństwa, nieprzebranych niegdyś zasobów energii, łzą uronioną za odległymi wnuczętami czy choćby miłym urozmaiceniem codziennej rutyny – wszystkim tym, czym powinien napawać bozonarodzeniowy klimat. Wspólny śpiew kolęd przypomina przeszłe wigilie, wizyty młodzieży w pokojach wnoszą utęsknione życie w ciszę sterylnych pokoików a wzajemny uśmiech przypomina o przynależności do jednej wielkiej rodziny ludzkiej. Mamy nadzieję, że nasza (tj. klasy 1c i ich wychowawcy) wizyta w wierzbickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie peregrynujemy nieprzerwanie od 2007r., wniosła chociaż odrobinę wigilijnej radości w serca tych, którzy samotnie spędzą te święta. Nie jesteśmy w stanie odrócic biegu czasu, uleczyć choroby, przywrócic gładką cerę czy młodzieńczą siłę; jedyne co możemy, to podarować odrobinę naszego talentu, naszego entuzjazmu, naszych serc. Wierzymy, że dzieki nam, chociaż na chwilę narodziło się kolejny raz Dzieciątko Jezus w czyjejś duszy, że ktoś znów uwierzył, że istotą człowieczeństwa jest dzielenie się. Dziękujemy mieszkańcom i pracownikom DPS za serdeczne przyjęcie, a pani kierownik Bożenie Tomkowskiej za zaproszenie i wprowadzanie kolejnego już pokolenia w świat tej niezwykłej instytucji. Pozdrawiamy bohaterów poprzednich relacji – p. Józefinę, która mimo nadwątlonych sił nadal emanuje pogodą ducha, p. Marię, chrześnicę błogosławionego Bolesława Strzeleckiego – trwającą w cichej modlitwie w swym łóżku, czy p. Andrzeja, który złożył nam pięknę życzenia świąteczne. Do siego roku, Przyjaciele!

Wygrzebany z czeluści twardego dysku M. Gajewskiego filmik z pierwszej wizyty w DPS (rok 2007) – ciekawe, czy jego boahterowie nadal odwiedzają stronę swej dawnej szkoły – jeślu tak, to odezwijcie się na FB!

Tegoroczne kolędowanie klasy 1c w pokoju p. Józefy:

Galeria zdjęc:

Kliknij, aby przejść do galerii