Amerykańskie święto

Angliści z PG, tj. Dorota Stępień i Michał Gajewski, przygotowali wraz z uczniami klas pierwszych lekcję otwartą dotyczącą obchodzonego dziś w Stanach Zjednoczonych Święta Dziękczynienia. Przy tej okazji, zgromadzeni na sali pierwszoklasiści wraz opiekującymi się nimi nauczycielami, na czele z Dyrektorem Zbigniewem Sarnatem i Zastępcą Dyrektora Katarzyną Owczarek, mogli poznać historię ojczyzny Whitney Huston, której znakomitą piosenkę I Have Nothing przypomniała na początku imprezy Joanna Kobel (1a). Widzowie zobaczyli też historię Święta Dziękczynienia oraz dowiedzieli się, jak obchodzi się to święto w Stanach. W trakcie imprezy, uczennice klasy 1b i 1c Julia Kosno, Wiktoria Witkowska i Aleksandra Gąska zaśpiewały piosenki związane z tematyką tej niezwykłej lekcji. Punktem kulminacyjnym była wspólna modlitwa w języku angielskim oraz wyrażenie wdzięczności za wszelkie dobra, które otrzymujemy każdego dnia, co jest zresztą istotą tego święta. Na koniec, uczniowie mogli skosztować tradycyjnych amerykańskich potraw. Trochę szkoda, że tak pozytywne święto nie przyjęło się szerzej w naszym kraju i, że Stany Zjednoczone ostatnio nie mają nad Wisłą zbyt dobrych notowań!

I Have Nothing

San Francisco