Najlepsi ratownicy w okolicy!

PG JASTRZĄB PO RAZ KOLEJNY ZWYCIĘZCĄ!

18.03.2015r  w Wierzbicy odbył sie III Międzygminny Turniej Ratownictwa i Pierwszej Pomocy. Patronat nad imprezą przyjął Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias. Wśród gości zaproszonych byli: Przewodniczący Rady Gminy – Józef Kwiatkowski, Sekretarz Gminy – Renata Lesniewska, Edward Ogorzałek – pracownik d/s zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy w Wierzbicy, major – Sławomir Płaza – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu, Wanda Jeszka – koordynator d/s przeciwdziałania uzależnieniom, Katarzyna Drab – przewodnicząca Rady Rodziców.

Celem turnieju było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjów.
Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczestnik pisemnie odpowiadał na 25 pytań z zakresu pierwszej pomocy. W części praktycznej zespoły szkolne prezentowały pokaz udzielania pierwszej pomocy. Scenka musiała uwzględniać podstawowe czynności zawarte w łańcuchu ratunkowym. Ocenie podlegała poprawność merytoryczna, pomysłowość, fabuła
i wrażenie artystyczne.

W klasyfikacji drużynowej:

1. PG Jastrząb
  2. PG Wierzbica
  3. PG Parznice

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców indywidualnych (decydowała największa ilość punktów uzyskanych na teście)

W klasyfikacji indywidualnej wyniki były następujące:

1. Maria Matejska – PG Wierzbica
  2. Sandra Kowalik – PG Jastrząb
  3. Aleksandra Szymańska – PG Jastrząb
  4. Rafał Ziółko – PG Wierzbica

Wyróżnienie: Kamila Smyk, Anna Arak – PG Jastrząb

Drużynę z Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu przygotowała  i otoczyła opieką podczas konkursu p. Julita Król.
PG Jastrząb w ubiegłym roku również uzyskało I miejsce  w klasyfikacji zespołowej
i I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Drużyny ze wszystkich szkół oraz indywidualni zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe w postaci sprzętu komputerowego. Na zakończenie dyrektor szkoły Tomasz Jarzembiński powołał się na słowa patrona szkoły ks. bp Jana Chrapka: „Żywa obecność człowieka to dar jakiego potrzebuje osoba dotknięta nieszczęściem.”

Kliknij, by przejść do galerii