Pan Tadeusz w dwunastu obrazach

Dnia 10. grudnia 2018 roku odbyła się wycieczka do Multikina w Radomiu zorganizowana dzięki akcji edukacyjnej: „Teatr Powszechny na deskach radomskiego kina”. Opiekę nad uczniami klas ósmych i trzecich gimnazjum sprawowała polonistka – p. Beata Leśniewska oraz szkolny pedagog – p. Mariola Majstrak. Przedstawienie w przejrzysty sposób opowiadało historię rodziny Horeszków i Sopliców. Dwanaście obrazów „Pana Tadeusza” z kokieteryjną Telimeną, nieśmiałą Zosią i młodym tytułowym bohaterem, zamknięto w czasie niespełna dwóch godzin. Spektakl wzbogacony był w piękne stroje z epoki i niebanalną scenografię z wykorzystaniem efektów multimedialnych. W drodze powrotnej uczniowie i ich opiekunowie dyskutowali na temat przedsięwzięcia. Zaiste – było to doskonałe dopełnienie szkolnej lektury.