Gimnazjaliści z PG w Jastrzębiu zintegrowani!

DSCF5888

21 września 2015 roku uczniowie klas  pierwszych ZSP PG w Jastrzębiu wraz z wychowawczyniami: p. Anetą Jarzembińską, Agnieszką Gniadek i Beatą Leśniewską wzięli udział w wycieczce do rezerwatu Piekiełko w Niekłaniu.

Podczas spaceru w jednym z ostatnich dni lata gimnazjaliści i ich opiekunowie mieli możliwość podziwiać piaskowe skały o fantazyjnym kształcie przypominające ogromne grzyby, kominy czy kamienne stoły.

Wrażenia estetyczne związane z wizytą w rezerwacie „Piekiełko” wzbogacone zostały o doznania smakowe, bowiem po relaksującym, aczkolwiek wyczerpującym spacerze uczestnicy chętnie posilili się pieczonymi kiełbaskami.

Ognisko rozgrzało nie tylko smakołyki ale i serca grupy.

Było ono możliwe dzięki gościnności Nadleśnictwa Stąporków i pana leśniczego.

Celem wycieczki była integracja pierwszoklasistów zarówno z wychowawcami, jak i ze sobą w warunkach pozaszkolnych. Atutem wyprawy było spędzeniu kilku godzin na świeżym powietrzu w otoczeniu lasu mieszanego liczącego ponad 200 lat.

Wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów.