Szkolne Koło Caritas w PG w Jastrzębiu

szkolne_kolo_caritas

21 października 2016r. w naszej szkole odbyło się  uroczyste zaprzysiężenie Szkolnego Koła Caritas. Do grona wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas zostali włączeni uczniowie z różnych klas naszego gimnazjum, a ich opiekunami zostali: ksiądz Adam, Mariola Majstrak, Julita Król i Anna Pietras. Organizacja ta funkcjonująca pod kierunkiem Dyrektora Szkoły Zbigniewa Sarnata,  na zasadzie wolontariatu włącza się w działalność charytatywną prowadzoną przez diecezjalną Caritas. Szkolne Koło Caritas powołane zostało w celu niesienia pomocy dzieciom i młodzieży z lokalnej społeczności. Zadania SKC skupiają się wokół rozpoznawania konkretnych potrzeb w ich najbliższym otoczeniu tj. szkole i domu, a następnie organizowaniu niezbędnej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Ponadto działalność ta polega na współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej w formie włączania się w różne akcje diecezjalne i ogólnopolskie organizowane na rzecz dzieci, ubogich, osób niepełnosprawnych czy osób pokrzywdzonych w różnego rodzaju kataklizmach. Szkolne Koło Caritas w ramach niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym, będzie współpracować  także z licznymi organizacjami i instytucjami.

„Pomoc dla Ukrainy”

35060n-1393269906t

Pierwszą akcją Szkolnego Koła Caritas PG Jastrząb była akcja „Pomoc dla Ukrainy”, która zakończyła  się  25 listopada 2016r. W związku z aktualną sytuacją społeczną i polityczną naszych Rodaków na Ukrainie rozpoczęliśmy akcję wsparcia poszkodowanych w tym trudnym dla nich okresie. Działania wojenne przyniosły wiele zniszczeń i spowodowały falę uchodźców, co doprowadziło do skrajnego ubóstwa dużej części społeczeństwa. W sytuacjach klęsk zawsze byliśmy solidarni z poszkodowanymi. O  wsparcie apelował Caritas Diecezji Radomskiej m. in. do Szkolnych Kół Caritas
o przeprowadzenie akcji.

Nasze Koło Caritas  zorganizowało zbiórkę produktów żywnościowych (m.in. kasza, ryż, mąka, cukier, olej, herbata i makaron), słodyczy oraz przyborów szkolnych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się i wspólnie pomogli, dziękujemy za dobrą wolę i chęć niesienia pomocy innym.
28 listopada 2016r. wszystkie produkty zostały przekazane Caritas Diecezji Radomskiej.

2 grudnia 2016r.  zapraszamy na kiermasz świąteczny zorganizowany przez wolontariuszy wraz opiekunami naszego Szkolnego Koła Caritas. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży własnoręcznie ozdobionych przedmiotów przez wolontariuszy naszego Koła (bombki, bałwanki, choinki) zostaną w całości przekazane na Szlachetną Paczkę, w której zadeklarowaliśmy swój udział.

Zapraszamy!