21 listopada – Dzień Życzliwości i Pozdrowień

kliknij aby przejść do galerii

Na dobry początek tego dnia każdy uczeń klas 1-3 otrzymał od przedstawicieli Mini Samorządu „uśmiechniętą buźkę” wraz z  miłymi pozdrowieniami. Uczniowie zachęcani byli w tym dniu do uśmiechu, dobrego słowa i ciepłego spojrzenia. Dzień ten był doskonałym pretekstem do rozmów na temat życzliwości, okazywania jej innym ludziom. Wychowawcy  przeprowadzili w klasach pogadanki na ten temat, zaś efekty burzy mózgów zostały uwiecznione na plakatach, które zdobiły szkolny korytarz. Dla podkreślenia nastroju tego dnia  uczniowie byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru, koloru radości i optymizmu, natomiast szkolny korytarz pełen był informacji i sentencji dotyczących  życzliwości, żółtych balonów z wesołymi minkami i napisami, np.: „uśmiechnij się”, „bądź miły”. W szkolnej świetlicy wyrosło zaś drzewko życzliwości. Wychowankowie chętnie wzięli udział w jego tworzeniu, przekazując kolegom i koleżankom ciepłe słowa i pozdrowienia.

Był to dzień pełen uśmiechów,  miłych słów i gestów. Było radośnie i życzliwie.