BAŚNIOWE URODZINY

Kliknij aby przejść do galerii

Biblioteka szkolna  PSP z Jastrzębia włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W tym czasie zorganizowano wystawę najpiękniejszych bajek Andersena. Biblioteka została udekorowana postaciami z bajek wykonanymi przez uczniów. Nie zabrakło informacji o życiu i twórczości słynnego bajkopisarza. W dniu 5 kwietnia odbyły się  zajęcia pt. „Baśniowe urodziny” dla dzieci z  klas drugich zorganizowane przez Marię Sasal. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości Andersena, wysłuchali kilku jego najsłynniejszych baśni oraz wzięli udział w quzie pt. „Znam baśnie H.Ch. Andersena”. Zajęcia zakończyły się wypożyczeniem wybranej przez ucznia  baśni Andersena. Dzień wcześniej uczniów klas I- III biblioteka zaprosiła na głośne czytanie bajek Andersena.