BO W KRAJNIE JEST FAJNIE

15 czerwca 2016r. uczniowie z PSP w Jastrzębiu wraz z opiekunkami Renatą Cendrowską, Mariolą Zugaj i Anną Przytułą odwiedzili  Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno. Atrakcja zlokalizowana jest u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich tj. Łysicy w Krajnie – Zagórze.  Swoją wycieczkę uczniowie rozpoczęli od przetestowania swoich umiejętności i zwalczania słabości w jednym z największych parków linowych w Polsce, zbudowanym w całości na palach. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły wszystkim realistyczne efekty specjalne podczas seansu w kinie 6D – przejażdżka rollercoasterem. Następnie spacerując Aleją Miniatur mogli zwiedzić najpiękniejsze obiekty architektoniczne i cuda natury z całego świata, np. miniaturę placu Św. Piotra w Watykanie, który przedstawiony jest w skali 1:13, pozostałe miniatury w skali 1:25 Na koniec dzieci mogły przeżyć wspaniałe przygody w Parku Rozrywki z dmuchanym zamkiem, łódeczkami w basenie i kulami wodnymi oraz wyjątkowym labiryntem ze zjeżdżalniami w kształcie Stacji Kosmicznej. Pogoda dopisywała. Po całodniowej zabawie dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone i opalone.