Dzień Postaci z Bajek

„Gdy ktoś czyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym  razie- wygrywa”.

5 listopada to wyjątkowy dzień –  „Dzień Postaci z Bajek”. Dla szkolnej biblioteki z PSP z Jastrzębia stał się niesamowitą okazją, by zachęcić uczniów do czytania książek, szczególnie tych nowo zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tego dnia w bibliotece stworzono wystawę najpiękniejszych bajek, baśni i legend. Dla najmłodszych czytelników pani bibliotekarka zorganizowała zajęcia pt. „Witamy w Krainie Bajek”, podczas których zerówkowicze przebrani za bajkowe postacie ruszyli w podróż do świata bohaterów znanych im z kart często czytanych książek. Zajęcia prowadziły „Wróżki”, w rolę których wcieliły się uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki (Ala Rdzanek i Wiktoria Rychlicka). Dzieciaki bardzo chętnie brały udział w wielu bajkowych konkurencjach. Rozwiązywały zagadki, układały bajkowe puzzle, rozpoznawały tytuły bajek losując przedmioty z czarodziejskiego kuferka, tańczyły do rytmu, pomagały Kopciuszkowi oddzielić groch od fasoli, a Jasiowi i Małgosi zjeść czekoladowe pierniki. Bajkowych konkurencji było naprawdę wiele. 
     To był niezwykły  dzień pełen zabawy, śmiechu i słodkich nagród.
Na zakończenie spotkania każdy otrzymał  medal „Super znawcy bajek”.  Po czym zaproszono uczniów do biblioteki, aby mogli wyszukać książkę z bohaterem, za którego  się przebrali. Wybrane bajki dzieciaki wypożyczyły do domu. Dzień ten był pełen wrażeń i radości, a przedszkolaki choć na chwilę  mogli stać się kimś, kogo uwielbiają. Tego dnia biblioteka wyeksponowała także prace uczniów klas I –III , którzy  wykonywali rysunki  ulubionej bajkowej postaci. Galeria prac cieszyła się wielkim powodzeniem, gdyż wykonane prace były przepiękne. Nad całością czuwała pani Maria Sasal.

Kliknij aby przejść do galerii