Inwazja „książkowych kotów”

17 lutego 2019r obchodzony jest   Światowy Dzień  Kota. W tym roku   biblioteka szkolna z PSP w Jastrzębiu uczciła ten wyjątkowy dzień w następujący sposób:    
 W bibliotece zorganizowano wystawę książek, których głównymi bohaterami były koty. Wśród nich pojawiły się m.in takie tytuły jak: „Kot w butach”, „Koty rasowe. Podręczna encyklopedia”, jak i książki z serii: Kto mnie przytuli czy Kicia Kocia.       
Tego dnia uczniowie klas siódmych pisali  dyktando o prześmiesznym kocie, który chciał zostać ptakiem ( było to jedno z dyktand Stanisława Lema). Za to zadanie odpowiedzialna była Pani Magdalena Korzeniowska.    A uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których wykorzystując swą niesamowitą wyobraźnię, pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Jasińskiej tworzyli koty ze starych podręczników. „Papierowe cudeńka” czwartoklasistów stały się ozdobą szkolnej biblioteki, a pozostali uczniowie mogli je podziwiać na każdej przerwie. Tak więc w bibliotece mieliśmy inwazję „Książkowych kotów”. Koordynatorem powyższych działań była Maria Sasal – nauczyciel bibliotekarz.

Chcecie zobaczyć zapraszamy do galerii:

Kliknij aby przejść do galerii