Kliknij aby przejść do galerii

Dnia 6 marca 2018 roku gimnazjalistki PSP w Jastrzębiu uczestniczyły w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego utworów Juliana Tuwima pt. „Niektórzy lubią poezję”. Odbywał się on w ZSP im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Aleksandra Motyka z klasy2b, Wiktoria Pastuszka-2c , Wiktoria Winiarska – 3b oraz Aleksandra Gąska-3c przygotowane przez p. Annę Gałązkę oraz p. Beatę Leśniewską.
Uczestniczki zmierzyły się z przedstawicielami innych szkół powiatu szydłowieckiego, recytując utwory : „Ławka wyobraźni”, „Zmęczony burz szaleństwem”, „Banalna historia” oraz „List zza oceanu”.

Jurorzy oceniali każdego z wykonawców w poszukiwaniu najlepszego recytatora. Zwycięzcą została  Wiktoria Pastuszka.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy obejrzeli montaż słowno- muzyczny poświęcony poecie przygotowany przez młodzież tamtejszej szkoły.

Uczestniczki wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i nieznane dotychczas teksty Juliana Tuwima.