Nie lękajcie się być świętymi

Pod takim hasłem w dniu 25 kwietnia 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbyła się uroczysta akademia z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Na program złożyły się fragmenty przemówień Ojca Świętego z jego pielgrzymek do naszej Ojczyzny, życiorys i rekordy papieskie   z ponad 27 lat jego pontyfikatu. Piosenki religijne odtwarzane z płyt CD w wykonaniu zespołu młodzieżowego „Nadzieja”      i zespołu dziecięcego „Arka Noego” uświetniły cały program. W rolę narratorów wcieliły się uczennice kl.6: Eliza Kosno, Dominika Kraska, Klaudia Niewadzisz, Daria Kozieł i Katarzyna Bąk. Atrakcja akademii była prezentacja multimedialna o papieżu przygotowana przez p. Agnieszkę Gniadek.  Całość obejrzeli nauczyciele, dyrekcja, uczniowie  kl. 0-6 oraz pracownicy obsługowi. Ponadto z okazji kanonizacji budynek szkoły podstawowej został udekorowany papieskimi fotografiami, a w trzech gablotkach zamieszczone zostały gazetki okolicznościowe przedstawiające Jana Pawła II w różnych latach jego pontyfikatu. Całe przedsięwzięcie przygotowała i przeprowadziła katechetka Renata Gruszczyńska.