"Nie ma śmieci- są surowce"

Kliknij aby przejść do galerii

Celami tegorocznej akcji jest: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

W PSP wszyscy uczniowie wraz z gronem pedagogicznym wzięli aktywny udział w w/w akcji. Uczniowie klas 0- VI wyszli i sprzątali ulice naszej miejscowości, a klasy VII pozostały na placu szkolnym i grabiły trawę, która została składowana jako kompostownik. Klasy II i III PG sprzątały okoliczne miejscowości.

Worki, rękawiczki i odbiór odpadów/śmieci zabezpieczył Urząd Gminy w Jastrzębiu. Ponadto został ogłoszony konkurs plastyczny wśród uczniów-  Interpretacja hasła „Nie ma śmieci- są surowce”.

Koordynatorami akcji były: pani Renata Stopa i pani Ewa Dziuba