PUDEŁKO Z OPOWIEŚCIĄ

Kliknij aby przejść do galerii

W październiku Biblioteka Szkolna PSP w Jastrzębiu zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny pt. „Pudełko z opowieścią”. Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek. Najmłodsi uczniowie klas I-III wypożyczali książki ze szkolnej biblioteki, a po ich przeczytaniu, wykonywali indywidualnie w kartonowym pudełku  pracę artystyczną  do wybranej bajki, baśni lub wiersza. Pomysłowość uczniów zaskoczyła organizatora. Wpłynęło aż 74 prace. Wszystkie dzieła zostały wyeksponowane w bibliotece, a następnie na holu głównym szkoły, po to aby można było je podziwiać. Nagrody ufundowała Rada Rodziców wraz z organizatorem. Wybór najciekawszego pudełka okazał się   nie lada gratką dla komisji, wszakże każda praca to małe artystyczne dzieło. Wyróżniono  następujących uczniów:

1. „Jaś i Małgosia” – Anastazji Tomczyk

5. „Smok Wawelski” –Igora Defińskiego
  6. „Harry Potter” – Alana Winiarskiego
  7. „Jaś i Małgosia” – Julii Kozakiewicz

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Jeśli chcecie zobaczyć prace konkursowe zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć i filmików, które znajdują się na naszej stronie internetowej WWW.jastrzab.edu.pl/ /biblioteka/konkursy. Organizator Maria Sasal bardzo serdecznie dziękuje wychowawcom klas edukacji wczesnoszkolnej za współpracę, a rodzicom za pomoc w tworzeniu tych przepięknych artystycznych dzieł. Uczniom klas I-III dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.