SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej

21 września

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu wzięła kolejny raz aktywny udział w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTNIE ŚWIATA 2018.

Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Uczniowie poszczególnych klas PSP, w tym trzecie klasy  gimnazjalne wyposażeni w rękawiczki i kolorowe worki wyszli w teren, który został przygotowany przez koordynatorki akcji.  Siódmoklasiści wyposażeni dodatkowo w grabki zostali na terenie szkoły grabiąc trawę. Wskazany teren do sprzątania to okolice szkoły i dalsze ulice Jastrzębia. Tegorocznej akcji sprzyjała przepiękna aura. Uczniowie wraz z nauczycielami  spędzili miło i pożytecznie czas.

Akcje przygotowały i nadzorowały: Pani Renata Stopa i Pani Halina Sobolewska. Akcesoria, tj. kolorowe worki, rękawiczki i transport śmieci zabezpieczył UG w Jastrzębiu.

Film:

Galeria zdjęć: