Tolerancyjny – nie znaczy obojętny!

Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać.”

W bieżącym  szkolnym 20 listopada  w PSP w Jastrzębiu podjęto działania, aby uświadomić społeczności szkolnej znaczenie tolerancji i życzliwości w życiu człowieka. Sposób, w jaki okazujemy sobie szacunek na co dzień, jest bardzo istotny. Coraz częściej nie dostrzegamy rzeczy ważnych czy  potrzeb drugiej osoby. Błądzimy po wirtualnych korytarzach portali społecznościowych, zapominamy o innych, odrzucamy nieznane, boimy się odmienności.  Dlatego tak ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że akcja ma na celu promowanie szacunku, akceptacji, komunikacji czy poszanowania cudzej godności.

Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie klasy VII a i 5  zaczęli od przedstawienia adaptacji Małego Księcia, którą przygotowały pp. Katarzyna Sasal i Magdalena Korzeniowska. Historia ta  odsłania wewnętrzne rozterki bohatera, który  stara się uzyskać odpowiedzi na podstawowe pytania o miłość, przyjaźń i porządek wartości. Walka toczy się również na płaszczyźnie lęku i strachu.

Dzięki przedstawionym wartościom, uczniowie mogli skłonić się do głębszej refleksji na temat własnych poczynań. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor Zbigniew Sarnat, który wyjaśnił zebranym, że szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli w dzisiejszym świecie jest bardzo ważny.

Galeria zdjęć:

Kliknij, aby wejść do galerii autorstwa M. Gajewskiego

Nagranie wideo (M. Gajewski):