TRZECIOKLASIŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE

Biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu cały czas współpracuje z Gminną Biblioteką. W marcu uczniowie klasy III A i B szkoły podstawowej zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu. Podczas zajęć dowiedzieli się w jaki sposób książki trafiają do biblioteki, jak trzeba je opracować żeby znalazły się na półkach, co trzeba zrobić aby zostać czytelnikiem, jak są poukładane książki oraz jakie ciekawe atrakcje czekają na czytelników w bibliotece. Uczniowie poznali również pracę bibliotekarza, a także mogli samodzielnie opracować książkę, by potem wypożyczyć ją swojemu koledze. Uzupełnieniem wiadomości była prezentacja multimedialna o narodzinach książki oraz największych bibliotekach świata.

Dziękujemy bardzo za zorganizowanie ciekawych zajęć i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Kliknij, aby przejść do galerii.