Walentynki w bibliotece

Na Walentynki jako fenomen kulturowy spojrzeli uczniowie klasy 8b i 5b wraz członkami Koła Przyjaciół Biblioteki podczas lekcji otwartej zorganizowanej przez szkolną bibliotekarkę Marię Sasal i anglistę Michała Gajewskiego. Niecodzienne połączenie lekcji angielskiego i zajęć bibliotecznych odbyło się w szkolnej bibliotece, która została udekorowana w duchu Święta Zakochanych. Zgromadzeni uczniowie poznali genezę święta i specjalny kodeks walentynkowy oraz powtórzyli okolicznościowe słownictwo. W ramach praktyki posługiwania się księgozbiorem bibliotecznym, uczniowie odnajdywali cytaty, wyrażenia i zwroty związane z miłością w różnych opracowaniach i słownikach. Mieli również okazję poznać fragmenty najważniejszych utworów miłosnych z literatury światowej oraz wspólnie posłuchać i zaśpiewać anglojęzyczne piosenki o miłości. Atmosferę z pewnością rozgrzał angażujący uczestników telefoniczny konkurs interaktywny przeprowadzony za pomocą aplikacji Kahoot, w którym uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa i obyczajów walentynkowych ale również refleksem i zdrowym rozsądkiem. Zajęcia zakończyły się losowaniem wesołych życzeń przez uczestników lekcji: uczniów oraz zgromadzonych nauczycieli i p.o. Dyrektora szkoły p. Beatę Przytułę-Bińkowską. Miłym akcentem dnia był dominujący kolor czerwony i serduszka, którymi obdarowano nauczycieli poszczególnych przedmiotów i pracowników obsługi. Więcej w naszej relacji:

Galeria: