Z poezją na Ty

12 marca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji patriotycznej. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas 0-VII.

Na początku na szkolnej scenie zaprezentowali się uczniowie kl. II wykonując piosenkę „ Polska moim krajem”. Następnie recytatorzy z poszczególnych klas czarowali słowem, tworząc w wyobraźni słuchaczy wspaniałe obrazy ojczyzny – Polski walczącej, cierpiącej, pełnej nadziei, kochanej, jedynej, niezastąpionej. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania
przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie swoją postawą udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Zbigniew Sarnat, Magdalena Korzeniowska, Katarzyna Sasal przyznała następujące miejsca:

W kategorii wiekowej 0 –III:

I miejsce – Anna Ubysz kl. 0 , Natalia Karbarz kl. III

II miejsce – Alicja Bińkowska kl. II

III miejsce – Zuzanna Piasecka kl. III

W kategorii wiekowej IV- VII :

I miejsce – Katarzyna Kraska kl. VI

II miejsce – Alicja Rdzanek kl. IV

III miejsce – Sara Myszkowska kl. VI

Kliknij, aby przejść do galerii.