Z wizytą u Koziołka Matołka

16 marca 2018 r. uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jastrzębiu pod opieką wychowawczyń Doroty Banach i Renaty Czarnoty, odwiedzili
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Po świecie baśni oprowadzała ich księżniczka z Narnii oraz Czerwony Kapturek.

Bajkowy Przedpokój, Garderoba Czarów, Mysia Dziura, Pałacowy Korytarz i Zaczarowany Pociąg to spójna podróż, która zatrzymuje się na chwilę na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka, gdzie na wirtualnej mapie dzieci dopasowywały baśniowe stworzenia do ich miejsc zamieszkania – zadanie trudne, ale ciekawe.

Ciekawą atrakcją był Czarodziejski Ogród, gdzie przygaszone światła i ciekawie oświetlone kształty stwarzały zaczarowany bajkowy klimat.

Miłym doświadczeniem było także znalezienie się w Skarbnicy Bajek, gdzie w szklanych kulach zamknięte zostały charakterystyczne sceny z kultowych baśni i bajek z całego świata.

Największym hitem jednak okazały się warsztaty „wybuchowa nauka” – podczas których poznaliśmy tajemnice ciekłego azotu. Niezwykle sympatyczny Pan Chemik pokazał nam ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu – zamroził banana, by potem przybić nim gwoździe, zrobił smakowite lody wykorzystując właściwości ciekłego azotu, oraz „wybuchowe chrupki”, które wszyscy ochoczo zajadali. Wszystko zakończył niezwykły wybuchowy pokaz.

To był szczególny czas – pełen wrażeń. Było kolorowo, wesoło, bajkowo i wybuchowo.

Kliknij, aby przejść do galerii.