Zdrowie dla wszystkich

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu tradycją są cykliczne spotkania Dyrektor PSSE z Szydłowca pani Elżbiety Pawlak  z młodzieżą szkolną.

Dnia 06 kwietnia br. Pani Dyrektor zwróciła uwagę na kluczowe założenia kampanii WHO 2018 „Zdrowie dla wszystkich”.

W tym jubileuszowym, 70 – tym roku swej działalności WHO wzywa światowych przywódców do spełnienia obietnicy, które złożyli w 2015 roku. To znaczy- każdemu dostępu do opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca czy zasobności portfela.

Pani Dyrektor poruszyła również tematy aktualne, tj. wszawicę- chorobę pasożytniczą i choroby spowodowane przez ukąszenia kleszczy. Podczas prezentacji uczniowie mieli wiele pytań, które zadawali prowadzącej. Uczniowie otrzymali wyczerpujace odpowiedzi od pani Dyrektor.

Spotkania zorganizowała i koordynowała pani Renata Stopa z pomocą pani Marii Sasal i pani Agnieszki Gniadek.