Zielona Szkoła zw Jantarze

Zielona Szkoła
Kliknij aby przejść do galerii

W poniedziałek 8 czerwca 2015 uczniowie klas I – VI PSP w Jastrzębiu, pod opieką pani Doroty Banach, Renaty Czarnoty i Elżbiety Kowalik wyjechali na zieloną szkołę do Jantaru na Mierzei Wiślanej.

Podstawowym celem naszego programu było zapewnienie dzieciom wypoczynku
w klimacie nadmorskim , korzystnym dla zdrowia , w miejscu ekologicznie czystym,
w bezpośrednim zasięgu jodu i soli. Istotnym elementem programu były również działania wychowawcze i edukacyjne z poszczególnych przedmiotów.

Mieszkaliśmy w pokojach dwu- i trzyosobowych, przy każdym pokoju była łazienka. Atmosfera była bardzo dobra, jedzenie pyszne, a co ważne nikt nie płakał z tęsknoty za rodzicami. W ramach naszego pobytu w Jantarze uczestniczyliśmy w wycieczkach, które znacząco wzbogaciły naszą wiedzę o Pojezierzu Pomorskim oraz o Wybrzeżu Bałtyckim. Zwiedziliśmy Frombork, gdzie odbyliśmy fantastyczny rejs statkiem, zwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika, Katedrę oraz podziwialiśmy Zatokę z wieży widokowej. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy przepiękne miasto portowe Gdańsk. Wielkie wrażenie zrobiły na nas kolorowe, zabytkowe kamieniczki i wielki żuraw nad Motławą. Na placu przy fontannie Neptuna zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejnymi przystankami był Ogród Zoologiczny, Akwarium w Gdyni oraz ORP Błyskawica.

Na miejscu również nie brakowało wrażeń. Braliśmy udział w zajęciach w Pasiece u Strusi, gdzie poznaliśmy ciekawostki z życia strusi, mając jednocześnie możliwość zobaczenia tych zwierząt na żywo. Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji o pszczołach, poznaliśmy proces powstawania miodu. Braliśmy również udział w wyjątkowych zajęciach w stadninie koni oraz wiosce indiańskiej. Nie zabrakło również zajęć ruchowych, z których największą popularnością cieszyły się zajęcia w parku linowym, czy nocna gra „Poszukiwanie Świetlika”.

Tyle ciekawych miejsc i niezapomnianych wrażeń! Szum morza, muszelki, bursztyny, widok z wieży, spotkanie ze strusiami, lekcja w pasiece … to wszystko przywieźliśmy ze sobą do Jastrzębia. Te wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dzieląc się naszymi wrażeniami pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli pojechać na „zieloną szkołę”, wspaniale wykorzystywać wiedzę w praktyce, zobaczyć polskie morze oraz poznawać historię Pomorza.