Brzechwę można czytać śpiewająco!!!!

Kliknij aby przejść do galerii

Promowanie i zachęcanie do czytania to jedno z ważniejszych zadań dla biblioteki szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w  Jastrzębiu. Aby zachęcić uczniów do czytania biblioteka szkolna prowadzi   akcję pt. „Przerwy z książką” dla uczniów klas najmłodszych. Podczas zajęć  czytane są wybrane fragmenty książek, bajek lub wierszy. Na zajęcia zapraszani są różni lektorzy. Tym razem spotkanie organizowała pani Janna Lech, która zaprosiła   pana dyrektora Zbigniewa  Sarnata, który czytał jeden ze znanych wierszy Jana Brzechwy pt. „Leń’. Po uważnym wysłuchaniu wiersza  uczniowie klasy II a przedstawili krótką inscenizację  wiersza pt. „Na straganie”, wspaniale wcielając się w rolę warzyw występujących w  wierszu. Następnie wychowawca tej klasy pani Joanna Lech pokazała, że  wiersze Jana Brzechwy wszyscy znają, uwielbiają i można je czytać śpiewająco ( śpiewaliśmy wiersz pt. „Na wyspach Bergamutach”).  Na zakończenie do czytania  został poproszony  jeden z uczniów  oczywiście klasy II a – Antoś Blacharski, który pięknie przeczytał znany wiersz pt. „Samochwała”. Dziękujemy pani Joannie Lech i uczniom klasy IIa   za niecodzienne przygotowane spotkanie, które zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem wiersza pt. „Kaczka dziwaczka”. Aby pozostawić akcent  tego spotkania poproszono uczniów o wykonanie ilustracji do wybranego wiersza. Prace wyeksponowane zostaną w bibliotece.
Uczniowie z klas I-III  z utęsknieniem czekają na kolejne spotkania
z książką. Nad całością czuwały: Joanna Lech i Maria Sasal.
Uczniów zapraszamy do szkolnej biblioteki. Na pewno każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie do czytania na jesienne wieczory.