Biblioteczne wierszyki i piosenki Doroty Gellner

Już kolejny raz uczniowie PSP w Jastrzębiu zostali zaproszeni na zajęcia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu. Tym razem byli to uczniowie klasy pierwszej, dla których pani Aleksandra Błeszyńska przygotowała zajęcia pt. Biblioteczne wierszyki i piosenki Doroty Gellner. Dzieci poznały zarys biograficzny znanej poetki, autorki książeczek dla dzieci, słuchowisk radiowych czy piosenek Doroty Gellner.
Wstępem do omawianych wierszy takich jak : Deszcz, W ogródku Motyl czy Nad morzem były zagadki dotyczące tytułów danych wierszy. Po odczytaniu i omówieniu wierszy dzieci ochoczo brały udział w zabawie naśladowczej, podziale różnych nazw zwierząt na sylaby i zabawie ruchowej „Tyle Ile”. Na przemian z odczytywaniem wierszy śpiewano znane piosenki omawianej autorki pt. „ Kwiatki, bratki i stokrotki” i „Ogórek wąsaty”. Wielką frajdę sprawił uczestnikom taniec do takich utworów jak: Mucha w Mucholocie, Wyginam śmiało ciało, Macarena. Końcowym etapem wspólnych zabaw w bibliotece było utworzenie pociągu w rytm muzyki „ Jedzie pociąg z daleka”.
Na zakończenie podziękowano uczestnikom za udział w zajęciach, wykonano pamiątkową fotografię i rozdano małe słodkości. Opiekunem była Maria Sasal.

Zapraszamy do galerii zdjęć.