Spotkanie autorskie z EDYTĄ ZARĘBSKĄ

23 listopada 2016 roku uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu uczestniczyli w spotkaniu   autorskim z Panią Edytą ZarębskąBabcią Grunią, które odbyło się  odbyło się w  Świetlicy Środowiskowej.

Pani Edyta Zarębska maluje obrazy oraz pisze książki dla dzieci. Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści babci Gruni”, napisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Opowieść  prowadzona była w bajkowy ale dynamiczny sposób z aktywnym udziałem dzieci. Książki jej pełne są miłości i przyjaźni, radości i przygody.

Dzięki zdolnościom Pani Edyty uczniowie miały możliwość obserwowania jak powstaje ilustracja do książki.

W zabawę z dziećmi włączył się również Pan Robert Zarębski, który czytał fragmenty książki przypominające teatralną scenkę, zadawał zagadki oraz pokazał młodemu czytelnikowi, jak wielką rolę w czytaniu odgrywają: intonacja, podział na role, mimika i mowa ciała.

Ponadto pan Robert – muzyk i kompozytor przy pomocy instrumentu klawiszowego śpiewał z dziećmi  piosenkę, która opowiada  o marzeniach i bibliotece.
Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, a na zakończenie dzieci ustawiły się po wymarzony autograf.

Kliknij aby przejść do galerii