ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W KL.0 A

Kliknij aby przejść do galerii

Chociaż dzień ten obchodzony jest 17 lutego, to przedszkolaki uczciły go 18 lutego 2015r.

Od  rana dzieciom towarzyszły piosenki o kotach i kocie zabawy ruchowe. Dużym powodzeniem cieszyły się liczne konkursy, a także inscenizacja wiersza „Chory kotek”,w której aktorkami były panie:

bibliotekarki GBP- Katarzyna Figarska i Barbara Tarka,

wychowawczyni klasy- Joanna Lech.

Podczas zajęć maluchy świetnie się bawiły i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały zadania.

Pani Basia sprawiła przedszkolakom dużą niespodziankę, a zarazem ogromną radość przynosząc

do  przedszkola prawdziwego kota.  Oprócz świetnej zabawy, zajęcia były również okazją do poruszenia zagadnienia, jakim jest godne traktowanie zwierząt domowych.

Uczulono również dzieci na fakt:  „Jak należy zachować się w sytuacjach nietypowych, jakimi są spotkania ze zwierzęciem agresywnym lub obcym”. Poruszono także wątek higieny podczas kontaktu ze zwierzęciem.

Wychowawczyni klasy 0a dziękuje paniom bibliotekarkom GBP w Jastrzębiu za przjęcie zaproszenia i wspólne zorganizowanie nietypowych i ciekawych zajęć, które z całą pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Podziękowania należą się również rodzicom dzieci klasy 0a za przygotowanie fantastycznych strojów, dzięki którym ich pociechy upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, a czym one są dla wielu  z nas najlepiej wyrażą słowa wiersza pt.” Koty”F. Klimka:

Bo koty są dobre na wszystko,

na wszstko, co życie nam niesie.

Bo koty to czułość i bliskość,

na wiosnę, na lato, na jesień.

A zimą, gd dzień już zbyt krółtki,

i chłodnym otacza nas cieniem,

to kot- Twój przyjaciel malutki,

otuli Cię ciepłym mruczeniem.