Co słychać w szkolnej bibliotece?

Szkolna biblioteka w Jastrzębiu postanowiła w niezwykły sposób powitać uczniów oddziału zerowego wstępujących po raz pierwszy w jej progi. Specjalnie dla nich, przygotowano uroczystą akcję powitalną pt. „ Witajcie w Krainie Bajek.”
 10 października drogę do biblioteki wskazywały bajkowe postaci zaś po przekroczeniu progu biblioteki uczniowie zerówki powitani zostali przez Krasnala i Skrzata, w role których wcieliły się uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki. Następnie, Krasnal i Skrzat zapoznali przedszkolaków z księgozbiorem przeznaczonym dla sześciolatków, zasadami korzystania z biblioteki, „prośbami książek” oraz z wesołymi wierszami. Baśniowe postaci sprawdziły też wiedzę przedszkolaków na temat oglądanych i słuchanych przez nich baśni. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodyczami.
 Na zakończenie, każdy zerówkowicz odznaczony został „Odznaką przedszkolaka” oraz otrzymał malowankę za grzeczne zachowanie. Oprócz tego, organizatorka uroczystości, bibliotekarka Maria Sasal, wręczyła dzieciom „List do mamy i taty”, w którym poinformowała rodziców, że ich dziecko po raz pierwszy odwiedziło bibliotekę szkolną oraz zwróciła się z prośbą o zachęcenie do czytania i zwrócenie uwagi na poszanowanie książek.

Jako goście honorowi w uroczystości uczestniczyli dyrektor ZSP w Jastrzębiu mgr Zbigniew Sarnat oraz jego zastępca mgr Katarzyna Owczarek. Zapytana o wrażenia z uroczystości, pani dyrektor wyznała, że była zachwycona nieszablonowym sposobem zachęcenia dzieci do korzystania z biblioteki. „Wierzę, że dzięki takim bibliotekarzom jak pani Marysia, dla wielu z obecnych tu dzieci książka stanie się przyjacielem na całe życie” dodała pani dyrektor.