Language lab

Dzięki staraniom p. Dyrektora i mojej skromnej pomocy, nasza szkoła wzbogaciła się o piękne profesjonalne laboratorium językowe.  Realizacją projektu zajęła się firma AKTIN z Sosnowca, która w popołudniowych godzinach we wtorek dokonała montażu sprzętu i mebli w sali nr 17.

Laboratorium posiada 16 ustawionych w “podkowę” stanowisk wyposażonych w wysokiej klasy słuchawki z mikrofonami. Słuchawki podłączone są do konsoli znajdującej się na pulpicie nauczyciela, umożliwiającej sterowanie połączeniami między stanowiskami. Uczniowie mogą słuchać mówiącego przez mikrofon nauczyciela a także rozmawiać ze sobą w parach i grupach.

  

 

Kolejnym ważnym elementem pracowni jest tablica multimedialna . Nie jest to, jak sobie niektórzy wyobrażają, gigantyczny telewizor plazmowy z dotykowym ekranem, ale tak niepozornie wyglądające pudełeczko stojące na projektorze:

Kliknij na obrazek, by obejrzeć filmik pokazujący możliwości tablicy
 

Tablica pozwala przekształcić każdą płaską powierzchnię z obrazem pulpitu komputera z ekran dotykowy. W naszej pracowni źródłem obrazu jest projektor multimedialny podłączony do komputera wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie.Za pomocą specjalnego rysika, można manipulować obrazem na ścianie tak jak myszką na pulpicie. Pozwala to nie tylko na zdalną obsługę komputera, ale też na praktyczne wykorzystanie tablicy na lekcjach.

    

 

 

Mam nadzieję, że pracownia będzie długo i owocnie służyć naszej wspaniałej młodzieży!