W hołdzie tym, co odeszli..

Zawieszone nisko słońce ogrzewające oczekującą już zimy ziemię, ogołocone z liści drzewa, wydłużone cienie… W tej atmosferze idę z moją klasą – ponad dwadzieścia radosnych głosów, pełnych życia. Idealny obraz Wszystkich Swiętych – mieszanka powagi i nadziie, zadumy i radości, tęsknoty i życia. My chrześcijanie pomimo naszej tęsknoty za tymi, co odeszli musimy nosić w sercach wiarę, że kiedyś się jeszcze spotkamy. W ciszy cmentarza, gdzieś w głębi siebie słyszę Erica Claptona śpiewającego:

Beyond the door
There’s peace I’m sure.
And I know there’ll be no more…
Tears in heaven

Za dzrzwiami

Na pewno jest spokój

I wiem, że już nie będzie…

Lez w niebie

Moja klasa wraz ze mną i p. Martą odwiedziła dziś cmentarz parafialny. Złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i zmówiliśmy “Wieczny odpoczynek” na grobach obrońców naszej ojczyzny poległych w czasie II wojny światowej oraz na mogiłach gimnazjalistów, którzy mam nadzieję zdają teraz maturę u Pana Boga…Iza Winecka, Waldek Grzmil, Maciek Knop, Małgosia Gajewska – oni zawsze będą z nami i dopóki będę nauczycielem w Jastrzębiu zawsze zabiorę moich uczniów na ich groby.

Kliknij na obrazek by obejrzeć relację z naszej wyprawy 

  

P.S. Dziękuje p. Zbyszkowi Tomczykowi i jego klasie za wczorajsze przetarcie szlaku i odnowienie grobów żołnierzy! 

P.S. 2. Jeśli ktoś chce wybrać się w podróż sentymentalną, niechaj kliknie w ten link i odwiedzi ubiegłorocznego posta o Dniu Wszystkich Świętych.  By poznać nieco sylwetki zmarłych związanych z naszą szkoła kliknij tu