Dyskusja panelowa

Samorząd Uczniowski zorganizował dziś dyskusję panelową na tematy budzące niemałe emocje wśród szkolnej społeczności – stosowny ubiór uczniowski oraz używanie smartfonów na terenie szkoły. Reprezentanci poszczególnych klas przedstawili dwuminutowe wypowiedzi na tematy, które wylosowali tydzień wcześniej a po każdej z wypowiedzi następowała burzliwa dyskusja, w której brali udział uczniowie, pani pedagog Mariola Majstrak oraz opiekunowie SU.  Dwie grupy zadaniowe przygotowały krótkie podsumowania dyskusji, które zostaną przedstawione Radzie Pedagogicznej. Prelegenci wypowiedzieli się na następujące tematy:

1. Co to jest „dress code”? Co powinien zawierać?

2. Podaj „za i przeciw” noszenia makijażu, farbowaniu włosów i malowaniu paznokci w naszej szkole.

3. Podaj za i przeciw noszenia krótkich spodniczek i spodenek w naszej szkole. Kiedy kobiety zaczęły odsłaniać nogi?

4. Podaj za i przeciw tradycyjnego stroju w naszej szkole. Jak powinien wyglądać?

5. Czym jest komunikacja?

6. Czy telefon jest tylko narzędziem komunikacji czy czymś więcej? Czym jest dla nas telefon?

7. Przeprowadzić w swojej klasie ankietę jak Twoi rówieśnicy korzystają z telefonu.

8. Jak pożytecznie możemy wykorzystywac telefon w naszej szkole?

9. Jakie zagrożenia niesie telefon w naszej szkole?

ZSP jastrząb debata dyskusja panelowa dress code
Kliknij, by zobaczyć galerię