„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy upragnioną niepodległość. W tym roku obchodzimy jej 100 rocznicę. Dlatego też nauczyciele i uczniowie z PSP z Jastrzębia chcąc uczcić tak wyjątkową datę, podjęli wiele działań, by uzmysłowić społeczeństwu jak ważne i wyjątkowe jest życie w wolnym kraju. Kraju, w którym można żyć po swojemu, realizować cele, spełniać marzenia.
          9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy
IV i V recytując pełne dramaturgii wiersze i śpiewając wzruszające do łez pieśni patriotyczne, malowali w głowach słuchaczy różne obrazy Polski – Polski krzyczącej, cierpiącej, walczącej, wolnej.
          Na zakończenie podsumowano wszystkie działania zawarte w projekcie „Dla Niepodległej”.
Uczniom wręczono symboliczne nagrody, a nauczycielom podziękowano za zorganizowanie i przeprowadzenie wielu niecodziennych konkursów, przeglądów, imprez sportowych, których głównym celem było uświadomienie uczestnikom, jak ciężką drogę musiała pokonać Polska, by być krajem wolnym, niepodległym, szczęśliwym.

kliknij aby przejść do galerii