ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu przyjęto projekt działań mających uświetnić w 2018 roku uroczyste obchody tego radosnego święta. Podejmowane działania w szkole będą oczywiście zbieżne z zapowiedzianym przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską „Rokiem dla Niepodległej”. Poprzez uroczyste obchody nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oddadzą hołd wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do niepodległości naszego kraju.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu  upamiętni największe postacie związane z walką o niepodległość, z podtrzymywaniem ducha narodowego w ciężkich czasach zaborów: przywódców powstań narodowych, artystów, naukowców, działaczy niepodległościowych, żołnierzy i wszystkich tych, dla których „twierdzą był każdy próg”. Organizatorzy działań przypomną trudne i kręte polskie drogi do niepodległości, a uczniowie będą mieli okazję do różnorakiego okazania i zamanifestowania swojego patriotyzmu.

Przebieg działań związanych z 100. rocznicą niepodległości Polski wygląda następująco: