Klasyczny dramat na scenie Zespołu Szkół Muzycznych

54 uczestników wycieczki do Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, która odbyła się 7 lutego, miało okazję uczestniczyć w prawdziwej uczcie duchowej przygotowanej przez uczniów tej szkoły. Młodzi artyści podjęli się inscenizacji drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Samodzielnie przygotowali muzykę, choreografię i scenariusz dramatu oraz zajęli się produkcja i reżyserią, w wyniku czego klasyczny dramat narodowego wieszcza nabrał nowego wyrazu. Nastrojowa muzyka instrumentalna wykonywana na żywo przez orkiestrę stworzoną z uczniów szkoły, chór oraz panujący na scenie półmrok stworzyły oddającą ducha Dziadów atmosferę.

Wycieczkę zorganizował Michał Gajewski, zaś młodzieżą opiekowali się p. Ewa Dziuba, p. Jolanta Kosno i p. Mariola Majstrak.

Film:

Zdjęcia:

Kliknij, aby przejść do galerii