Nasza ojczyzna – to nasza sprawa!

Dnia 5.11.2014r w Zespole Szkół Publicznych – Publicznym Gimnazjum w Jastrzębiu została zorganizowana gra terenowa pod nazwą ,,Nasza ojczyzna – to nasza sprawa. Wzięli w niej udział uczniowie klasy IIb. Ogólnopolski projekt edukacyjny „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” to wspólne przedsięwzięcie Fundacji BGK i Fundacji Rozwoju Wolontariatu. Skierowany jest do obywateli mieszkających w małych miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców. Do udziału zakwalifikowanych zostało 25 szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczniowie gimnazjum w ramach projektu wzięli udział w warsztatach edukacyjnych oraz grze terenowej zorganizowanej przez wolontariuszki PROJEKTORA. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności współpracy i wzajemnej pomocy, udoskonalenie pracy w grupach, kształtowanie szacunku do innych osób, a przede wszystkim poszerzenie wiedzy z zakresu wiedzy obywatelskiej oraz znajomości własnej okolicy czyli naszej małej ojczyzny. Udział w projekcie pozwolił posiąść wiedzę, dzięki której młodzież wie, że może bardziej świadomie wpływać na lokalną rzeczywistość.

Wolontariuszki:

Lider: Arak Sylwia,

członkowie grupy: Białas Karolina i Różycka Milena

Kliknij, by zobaczyć więcej zdjęć