Bandażowanie

W dniu 13.02.2015r Pani Agnieszka Smyk dyplomowana pielęgniarka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego na oddziale Chirurgii Ogólnej, była gościem w naszej szkole na lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa we wszystkich klasach trzecich oraz na lekcji wychowawczej w klasie 2b.

Na początku Pani Smyk przeprowadziła pogadankę  na temat: „Urazy mechaniczne i obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia.” Pogadanka była wzbogacona prezentacją multimedialną ze zdjęciami oraz przykładami z życia pacjentów szpitala. Pani pielęgniarka przedstawiła jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w tego typu przypadkach, a  następnie pokazała jak powinno się fachowo bandażować. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali, a później ćwiczyli na sobie bandażowanie pracując w parach.

Uczniowie przyznali, że bardzo im się podobała taka lekcja,
z zainteresowaniem uczyli się bandażować, chętnie zadawali pytania i wyrazili chęć uczestnictwa w przyszłości w tego typu lekcjach.

Nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa  Julita Król

eduakcja dla bezpieczeństwa, bandażowanie, Gimnazjum, PG jastrząb, jastrząb