Caritas, czyli czynna miłość bliźniego

Internetowy słownik języka polskiego wydawnictwa PWN definiuje słowo caritas jako „czynną miłość bliźniego wypływającą z miłości do Boga”. Taka też jest idea katolickiego dzieła charytatywnego Caritas, które koordynuje różne rozproszone dobroczynne działania Kościoła i scala je pod jedną agendą. W piątek 21 października wielu z naszych uczniów zostało częścią tej wielkiej dobroczynnej organizacji z racji powołania w naszym gimnazjum szkolnego koła Caritas, którym opiekować się będą ks. Adam Włodek wraz paniami Julitą Król oraz Anna Pietras. Z tej okazji gościliśmy dyrektora diecezjalnej Caritas, ks. Damiana Drabikowskiego oraz fundraisera (wymawiamy „fand rejzera”), czyli jałmużnika radomskiego oddziału tej organizacji, p. Iwonę Stępniewską. Gościem honorowym uroczystości był również proboszcz jastrzębskiej parafii, ks. Zbigniew Tuchowski. Nad częścią rozrywkową czuwał zespół hiphopowy Prosto z Mostu.

Występ zespołu PzM:

Galeria zdjęć:

Kliknij, by przejść do galerii