Elektryczna wycieczka

W październiku uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu byli na wycieczce w stacji elektroenergetycznej w Rożkach.

Powszechność dostępu i korzystanie z zalet energii elektrycznej wymaga sprawnego działania rozbudowanego układu urządzeń do jej wytwarzania, przesyłania i rozdziału. Energia elektryczna dostarczana do naszych domów wytwarzana jest w elektrowniach. Przesył energii z elektrowni do odbiorcy możliwy jest dzięki rozległej sieci linii i stacji elektroenergetycznych, np. w Rożkach. Gimnazjaliści zapoznali się z terminologią elektryczno-energetyczną, urządzeniami elektrycznymi  i  sposobem przesyłania energii w naszym rejonie. Uczniom bardzo podobała się taka lekcja w terenie i wielu zainteresowała taka tematyka. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na zajęciach z fizyki i zajęciach technicznych. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali  p. Julita Król i p. Mariusz Głowacki.

Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Andrzejowi  Brasze, który użyczył gimbusa i jako osoba pracująca w stacji elektroenergetycznej, udzielał cennych i ciekawych informacji podczas wycieczki.

Kliknij, by zoabczyć więcej