I Powiatowy Konkurs Chemiczny

konkurs_chem

13 maja 2016 roku w ZS im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu odbył się I Powiatowy Konkurs Chemiczny dla szkół gimnazjalnych pod patronatem p. starosty Włodzimierza Górlickiego. Organizatorem była p. mgr Aneta Majsiak-Gromek. W zmaganiach udział wzięło dziewięciu uczniów z czterech szkół gimnazjalnych z: Chlewisk, Mirowa, Jastrzębia i PG nr 2 z Szydłowca. Na rozwiązanie testu, składającego się z jedenastu zadań zamkniętych i kilku otwartych, uczestnicy mieli 60 minut. Czas był, według piszących, zbyt krótki. W czasie  przerwy, kiedy to komisja sprawdzała testy, uczennice ZS zaprezentowały kilka ciekawych doświadczeń, których obserwatorzy na pewno nie zapomną (były efekty specjalne). Następnie wyłoniono zwycięzców:

I – Dwojak Izabela  z PG w Jastrzębiu

II- Rojek Kacper  z PG w Jastrzębiu

III-  uczniowie z PG w Chlewiskach

Opiekunem naszych uczniów była p. Ewa Dziuba.