Kiermasz Szkolnego Koła Caritas

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.”

Kliknij aby przejść do galerii

W dniach  05.12 – 06.12.2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Publicznym Gimnazjum w Jastrzębiu odbył się świąteczny kiermasz zorganizowany przez  wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunami są: ks. Adam Włodek, Mariola Majstrak, Julita Król i Anna Pietras.

Można było zakupić własnoręcznie wykonane, głównie przez wolontariuszy SKC ozdoby choinkowe, m.in.: bałwanki, bombki, niewielkie choinki. Należy podkreślić że wszystkie prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny i były dowodem na duży wysiłek włożony w wykonanie każdej ozdoby. Całkowity dochód uzyskany podczas kiermaszu zostanie w całości przekazany na przygotowanie szlachetnej paczki dla wybranej przez szkołę  konkretnej rodziny potrzebującej pomocy. Kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim członkom Szkolnego Koła Caritas, którzy włączyli się w przygotowanie prac oraz przeprowadzenie kiermaszu.

Wszystkie ozdoby świąteczne wzięły udział w szkolnym konkursie Caritas „Najładniejsza ozdoba świąteczna” przygotowanym przez organizatorów kiermaszu. Ozdoby świąteczne zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Organizatorzy mieli bardzo trudne zadanie, by wybrać spośród tylu pięknych ozdób świątecznych te najładniejsze. Przyznano nagrody autorom prac wyróżniających się pomysłowością, oryginalnością, ciekawą techniką wykonania. Ogłoszenie wyników konkursu  oraz wręczenie nagród nastąpi na najbliższej szkolnej akademii.