Konkurs wiedzy ekonomicznej „GIMNAZJALNE POTYCZKI” 2016

Do I etapu  szkolnego  przystąpiły uczennice z klasy 2b: Wiktoria Winiarska, Agata Antos, Natalia Jaskros pod opieką p. J. Król i p. A. Gniadek. Trzyosobowy zespół miał za zadanie opracowanie i przeprowadzenie minimum jednego ćwiczenia z zakresu edukacji ekonomicznej korzystając z  programu „Ekonomia na co dzień”.

Uczennice z pomocą  p. J. Król i p. A. Gniadek  przeprowadziły lekcję „Kim chcę zostać w przyszłości?”. Przedstawiły prezentację multimedialną, film  pt:” Wybieram szkołę” oraz ćwiczenia do opracowania przez uczniów
w grupach. Odbiorcami działań była młodzież z klasy IIb i IIIa gimnazjum.

Celem zajęć było:

• ukazanie różnych aspektów, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze zawodu,
  • określenie drogi kształcenia, zdobywania kwalifikacji do wykonywania wybranego zawodu,
  • ukazanie powiązań między nauką przedmiotów a wykonywaniem w przyszłości wybranego zawodu,
  • prześledzenie drogi kształcenia w wybranym kierunku,
  • znaczenie planowania poszczególnych zadań w realizacji różnych celów życiowych.

Po zajęciach uczniowie potrafią określić kolejne kroki przy zdobywaniu zawodu, podjąć próbę planowania drogi zawodowej, z uwzględnieniem swoich możliwości i ograniczeń, znają czynniki warunkujące wybór zawodu  w przyszłości.

Komisja złożona z przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, placówki doskonalenia nauczycieli zakwalifikuje  zespoły do następnego etapu. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej http://www.ekonomia-na-co-dzien.junior.org.pl. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

kliknij aby przejść do galerii