Książka – przyjaciel człowieka

W dniu 26 września 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej
w Jastrzębiu odbyła się akademia pt.: „Szanuj książki”. Uczniowie klasy II a  gimnazjum pod opieką p.Julity Król i p.Jolanty Kosno, przygotowali  inscenizację, w której w ciekawy i obrazowy sposób pokazali jak ważne jest szanowanie książek. O oprawę wokalną zadbały uczennice z kl.III c.
W  prezentacji multimedialnej  przedstawiono także historię książki –
od kamiennej tabliczki do nowoczesnej  e-książki.

Głównym celem naszego apelu było przypomnienie, jaką wartość pełni książka w naszym życiu, zachęcenie do czytelnictwa oraz  zwrócenie uwagi na to, że wszystkie książki należy szanować i nie można ich niszczyć ani brudzić. Fakt ten dotyczy zarówno pozycji bibliotecznych, darmowych podręczników,  jak i tych  z domowej biblioteki.

Uczniowie  naszej szkoły mają świadomość , że książka to prawdziwy skarb, dlatego zapraszamy do akcji „Podziel się książką”. Każdy uczeń może przynieść do szkoły ulubioną książkę i zostawić ją w wyznaczonym miejscu, aby mogli ją pożyczyć inni.  W każdym semestrze będą organizowane pogadanki na temat przeczytanych utworów. Celem akcji jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie nawyku dbania o książki. Koordynatorkami akcji są: p.Beata Leśniewska i p.Anna Gałązka.

Galeria zdjęć (Tomasz Kuźdub)

Kliknij, by przejść do galerii

Wideo: (Bartosz Górzyński)