Matematyczne zmagania

PG JASTRZAB  ZWYCIĘZCĄ!

“Matematyczne Zmagania” – XII finał konkursu  19 maja 2015

19 maja 2015r. rozegrano finał XII edycji konkursu międzygimnazjalnego „Matematyczne Zmagania” organizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu pod honorowym patronatem burmistrza Szydłowca pana Artura Ludwa i starosty powiatu szydłowieckiego pana Włodzimierza Górlickiego. W tym roku organizację konkursu wsparły także wydziały promocji powiatu i promocji gminy. Pomysłodawcami i autorami programu konkursu są panie: Krystyna Hanc i Beata Piekarska, a organizacją od lat zajmują się: Beata Piekarska,  Elżbieta Marcinkowska i Sławomir Kubasiewicz – nauczyciele matematyki i informatyki PG 2 w Szydłowcu. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań były zagadnienia „ Wokół liczby π”.

Do udziału w etapie finałowym zgłoszono cztery drużyny z gimnazjów powiatu szydłowieckiego. Uczniowie rywalizowali w dwu konkurencjach – indywidualnej i zespołowej. Komisja po sprawdzeniu prac i podliczeniu wyników ustaliła następującą kolejność zwycięzców:

Indywidualnie

I miejsce          Aleksandra Drabik i Krzysztof Walasik          –  PG w Jastrzębiu

III miejsce       Michał Pobideł                                            –  PG w Orońsku

Zespołowo

I miejsce        – Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu (Aleksandra Drabik, Izabela Dwojak, Krzysztof Walasik)

II miejsce     – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu (Agata Grudzień, Cezary Żak, Paweł Podsiadły)

III miejsce     – Publiczne Gimnazjum w Orońsku (Szymon Arak, Dominik Skrzek, Michał Pobideł)

IV miejsce     – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chlewiskach (Aleksandra Stopa, Patrycja Misiak, Jakub Kijak)

Przygotowała i sprawowała opiekę podczas konkursu nad uczniami z PG w Jastrzębiu – Julita Król. Uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy matematycznej i umiejętności rozwiązywania problemów wymagających zastosowania liczby π. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Szydłowcu, Powiat Szydłowiecki,  a pozostali uczestnicy – podziękowania i upominki od organizatorów.

Kliknij, by zobaczyć więcej