So This Is Christmas

Cytat z pacyfistycznego evergreenu Johna Lennona „Happy Xmas (War Is Over)” był mottem I Konkursu Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jastrząb p.Andrzeja Brachy, który odbył się 15 stycznia b.r. na scenie naszej szkoły. Sama scena przybrała niepowtarzalny świąteczny klimat dzięki imitującej domową przytulność dekoracji z prawdziwym kominkiem jako głównym jej elementem (w tym miejscu podziękowania składamy sponsorowi i wykonawcy kominka, p. Piotrowi Bieleckiemu) i stylowym fotelem stojącym obok.

Anna Wilkiewicz (członek Jury) i Michał Czyżewski (realizator dźwięku)

Dzięki pracy p. Michała Czyżewskiego, realizatora dźwięku, zyskała też zupełnie nową jakość nagłośnienia – dźwięk to przecież podstawa w konkursie muzycznym! Po wielu dniach przygotowań, w których niecenioną pomoc wniosła p. Marysia Sławińska, na scenie stanęli reprezentanci gimnazjów z Mirowa, Orońska, Wierzbicy i Jastrzębia, by przedstawić swoje aranżacje znanych i zyskujących popularność piosenek związanych z Bożym Narodzeniem w języku angielskim. Każda ze szkół miała przygotować dwóch solistów oraz jeden zespół, w związku z czym przygotowano odrębne nagrody dla tych dwóch kategorii wykonawców. Soliści otrzymali cenne a zarazem praktyczne nagrody rzeczowe, m.in. powerbanki, kijek do selfie czy torbę na laptopa, zaś każdy z zespołów otrzymał znacznych rozmiarów kosz wypełniony słodyczami.

kosz

Ponadto, suma punktów uzyskanych przez solistów i zespoły pracowała na wynik biorących udział w konkursie gimnazjów, które otrzymały statuetki za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz za wyróżnienie. Nagrody i statuetki, których łączna wartość przekroczyła 400 zł, zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Organizatorów konkursu.

statuetki

Występy artystów oceniało jury, w skład którego weszły: p. Anna Wilkiewicz z pracowni muzycznej Piano jako ekspert w dziedzinie muzyki, p. Katarzyna Berus z LO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu jako ekspert języka angielskiego oraz opiekunowie biorących udział w konkursie gimnazjalistów – p. Joanna Orczykowska (PG Mirów), p. Agnieszka Seta (PG Orońsko), p. Izabela Wójcik (PG Wierzbica) oraz p. Agnieszka Szpara (PG Jastrząb).

Po występach wokaliści i instrumentaliści udali się na posiłek, sponsorowany przez Organizatorów oraz p. Leszka Mąkolę, a jury na obrady. Po posiłku, podczas którego jury nadal debatowało i zliczało punkty, młodzież z czterech szkół integrowała się w poprzez wspólny śpiew oraz rozmowy towarzyskie.

jadło

Decyzją jury, opartą na twardej arytmetyce, wyłoniono laureatów I Festiwalu Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim:

Soliści

I miejsce: Zuzanna Matysiak z PG Wierzbica

II miejsce ex aequo: Joanna Kobel (PG Jastrząb) i Wiktoria Witkowska (PG Jastrząb)

III miejsce: Izabela Kobierska (PG Mirów)

Wyróżnienia: Zuzanna Gibała (PG Orońsko), Ernest Bąk (PG Mirów) oraz Julia Wasik (PG Orońsko)

Zespoły

I miejsce: zespół z PG w Orońsku w składzie: Julia Stanczyk, Aleksandra Doleba, Wiktoria Kowalczyk, Kontrabas -Aleksandra Rdzanek, Saxofon – Joanna Gluch, Gitara- Grzegorz Marszalek

II miejsce: zespół z PG w Mirowie w składzie: Irmina Lech, Agata Mańko, Milena Marlica, Marcelina Kozicka, Karolina Seweryn

III miejsce: zespół z PG w Jastrzębiu w składzie: Sylwia Kosno, Julia Kosno, Aleksandra Kuźdub, Aleksandra Gąska, Daria Wrzesień, Dominik Kopycki, Tomasz Głuch

wyróżnienie: zespół z PG w Wierzbicy w składzie: Zuzanna Makowska, Nadia Piątkowska, Julia Kosla, Katarzyna Bidzińska, Ewa Piskorz

Szkoły

I miejsce: PG Jastrząb

II miejsce: PG Mirów

III miejsce: PG Orońsko

wyróżnienie: PG Wierzbica

Poniżej prezentujemy nagrania wykonywanych piosenek.

Organizatorzy:

Dorota Stępień

Agnieszka Szpara

Michał Gajewski

Piosenka na wstęp – „Happy Xmas”

I. Kobierska „All I Want For Christmas Is You”

Z. Gibała “Merry Christmas Everyone”

Z. Matysiak “I’ll Be Home”

J. Kobel „ Mary Did You Know?”

E. Bąk „Let It Snow”

J. Wasik “Don’t Save It All”

W. Witkowska “Something About December”

PG Orońsko: „Mistletoe and Wine

PG Wierzbica: „Merry Christmas Everyone”

PG Mirów: “Shake It Up Xmas”

PG Jastrząb: „Rocking Around The Christmas Tree”

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć, wykonywanych przez uczniów, Olgę Wietrak i Kamila Dujkę. Kliknij na poniższy obrazek, by ją zobaczyć.