W piekle, szkole i kościele!

Samorząd Uczniowski przy PG zorganizował rowerową wycieczkę do Mirowa. Wzięło w niej udział 17 uczniów z różnych klas, którymi opiekowali się Agnieszka Gniadek, Leszek Mąkola i Michał Gajewski. Sezon rowerowy dopiero się rozpoczyna, w związku z czym, nie wszyscy uczestnicy wycieczki byli w swej życiowej formie, co powodowało konieczność zorganizowania krótkiego postoju w pięknym leśnym zakątku między Gąsawami Plebańskimi a Bieszkowem Górnym.

Wycieczka rowerowa ze szkoła w Jastrzębiu, PG jastrząb,

 

 

Pierwszym punktem wycieczki, której celem było popularyzowanie edukacji regionalnej, była wizyta w mirowskim Piekle. Jest to urokliwe miejsce z charakterystycznymi głazami, których legendarne pochodzenie podaje Zenon Gierała w dziele „Baśnie i legendy ziemi radomskiej”.

Wycieczka rowerowa, szkoła jastrząb, parafia mirów, gmina mirów, piekło mirowskie, piekło zbijowskie

 

 

Następnie, uczestnicy wycieczki skierowali się do Publicznego Gimnazjum w Mirowie, gdzie zostali serdecznie powitani przez dyrektor p. Marzannę Błach i obejrzeli prezentację projektu z języka niemieckiego.

Wycieczka rowerowa, szkoła jastrząb, jastrzębiu, Mirów, Gmina mirów, parafia mirów

 

 

Po wizycie w szkole, uczniowie i ich opiekunowie udali się na plac kościelny, gdzie zostali powitani przez Przewodniczącą Rady Powiatu p. Anitę Gołosz oraz proboszcza parafii, ks. doktora Grzegorza Stępnia. Pani Przewodnicząca opowiedziała młodzieży o niedawno odrestaurowanym zabytku znajdującym się za kościołem, ponad pięćdziesięcioletniej drewnianej dzwonnicy.

parafia mirów, szkoła jastrzab, wycieczka rowerowa

 

 

Ksiądz proboszcz zaprezentował młodym mieszkańcom gminy Jastrząb kościół parafialny pw. Matki Boskiej Częstochowskiej a następnie zaprosił do suto zastawionego stołu w świetlicy parafialnej. Organizatorzy wycieczki, przy tej okazji, pragną wyrazić gorące podziękowania za tak miłe podjęcie przez ks. Grzegorza!

W trakcie wycieczki przejechaliśmy ponad 20km i spalili około 1500 kcal, o czym zaświadcza zrzut ekranu z programu Endomondo. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować nasze samorządowe wyprawy, z pożytkiem edukacyjnym (poznawanie naszej małej Ojczyzny) i zdrowotnym!

2015-05-07_15h12_08

 

 

Wszystkie zdjęcia z rowerowej wyprawy do Mirowa można obejrzeć klikając na poniższy obrazek:

wycieczka rowerowa, parafia mirów, gmina jastrząb, szkoła jastrząb