Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym

25 maja 2016 r.  w świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu odbył się etap finałowy V Turnieju Wiedzy o Powiecie Szydłowieckim. Organizatorem turnieju  dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu była Biblioteka Publiczna w Szydłowcu. Konkursowi przyświecały cele rozwijania patriotyzmu lokalnego, przybliżenia uczniom historii i kultury małej ojczyzny i tym samym popularyzacji wśród młodzieży wiedzy o ziemi, na której żyją.

Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu reprezentowali uczniowie wyłonieni w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Ziemi Szydłowieckiej (kolejność zgodna z zajętym miejscem): Jan Biernacki (kl. IIIA), Piotr Lendzion (kl. IIIC), Kacper Rojek (kl. IIIC),  Izabela Dwojak (kl. IIIA) oraz Michał Czerski (kl. IIIC) – pod opieką nauczyciela historii Zbigniewa Tomczyka.

Test finałowy w Szydłowcu zawierał pytania dotyczące: historii, kultury, oświaty, walorów turystycznych oraz działalności samorządów lokalnych powiatu szydłowieckiego.  Spośród naszych uczniów najlepiej zaprezentował się Piotr Lendzion, który otrzymał wyróżnienie, zajmując miejsce tuż za podium. Gratulujemy!

Kliknij, by przejść do galerii