Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza

?

I w tym roku szkolnym PSP w Jastrzębiu z wielką przyjemnością włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Przedsięwzięcie zainicjowane w 2012 roku przez Prezydenta RP zachęca do publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.

W piątek 2.09.2016r. w naszej szkole uczniowie klas VI najpierw zapoznali się z krótką prezentacją o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, a następnie wysłuchali wybranych fragmentów powieści Quo vadis. Ponadto w bibliotece szkolnej oraz na tablicy ogłoszeń wywieszono informacji o nobliście. Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego Roku Henryka Sienkiewicza.

Za przygotowanie akcji odpowiedzialne były Panie: Maria Sasal, Magdalena Korzeniowska oraz Katarzyna Sasal.

?