15 Festyn Rodzinny

Dnia 02 czerwca 2019 roku w PSP w Jastrzębiu odbył się 15 Festyn Rodzinny,
którego zasadniczym celem jest integracja środowiska lokalnego.
Niedzielne popołudnie to odpowiedni moment, by spędzić choć chwilę ze swoimi dziećmi, przeżyć z nimi coś wyjątkowego, wspólnie zaśpiewać, zatańczyć, zjeść kawałek ciasta, pośmiać się, czy powiedzieć im, że są wyjątkowi. To naprawdę buduje pozytywne relacje, a dzieci takie chwile pamiętają bardzo długo.
Szkolny festyn otworzyła pani dyrektor Katarzyna Przytuła – Bińkowska witając wszystkich przybyłych oraz dziękując za ofiarowaną pomoc sponsorom, nauczycielom i rodzicom. Następnie głos zabrał honorowy gość – Włodarz naszej gminy pan Wójt Andrzej Bracha, który nie szczędził ciepłych słów do rodziców, nauczycieli i uczniów. Jako jeden ze sponsorów i „Przyjaciel Szkoły” mówił,
że zawsze trzeba jej pomagać i wspierać, by działała jak najlepiej. Na koniec swojego wystąpienia życzył zebranym niezapomnianego popołudnia i zachęcał do korzystania ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez nauczycieli.
            Podczas festynu na szkolnej scenie swe umiejętności wokalno – taneczne prezentowali
w szczególności uczniowie jastrzębskiej podstawówki. Jedną z głównych atrakcji była loteria fantowa, w której udział umożliwiał wygranie roweru, sprzętu AGD i RTV. Mimo niesprzyjającej aury festyn należy zaliczyć do udanych. Sponsorzy, rodzice, nauczyciele, uczniowie nie zawiedli, każdy dał
z siebie 100%. Jak mawiał G . Flaubert:
„Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, je się po prostu ofiaruje”.
I za to wielkie serce Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy nie zawiedli: sponsorom, zaproszonym gościom, rodzicom oraz całej społeczności lokalnej.

Kliknij, aby przejść do galerii.