23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Kliknij aby przejść do galerii

Już tradycyjnie biblioteka szkolna włączyła się w ogólnoświatowe obchody Dnia Książki i Praw Autorskich. Wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu zorganizowane zostały zajęcia, podczas których najmłodsi uczniowie PSP w Jastrzębiu wysłuchali czytanej na głos legendy pt. „Jak Święty Jerzy pokonał smoka” oraz innych bajek jak np. „Dziwny kaczorek” czy „Ptasie brzuchy”.  Następnie uczestniczyli w zabawach związanych z treścią czytanych utworow (quizach,  rozwiązywaniu zagadek, odgadywaniu tytułów bajek na podstawie wylosowanego  rekwizytu).Nie zabrakło zabaw ruchowych do melodii  znanych piosenek jak np. Kaczuchy czy Miłość w Zakopanem. Zamiast róż, które wręcza się w tym dniu, uczniowie poczęstowani zostali słodkościami i otrzymali książki, które umieszczone zostaną w kącikach czytelniczych. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Pani Katarzynie Figarskiej i Barbarze Tarce – bibliotekarkom z Gminnej  Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie niecodziennych zajęć, a Wam wszystkim przypominamy, że (jak to ujął znakomity erudyta Władysław Kopaliński): „książka jest symbolem całości Wszechświata, dociekania prawdy, wiedzy, mądrości, godności, sprawiedliwości..

Ponadto w bibliotece zorganizowana była wystawa najciekawszych bajek pt. „Biblioteka poleca”. Można też było przeczytać informacje dotyczące tradycji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dla uczniów i rodziców zorganizowano „Kiermasz Taniej Książki”.

Za organizowanie w/w zajęć i przedsięwzięć odpowiedzialna była Maria Sasal.