„BAJKOWO I KOLOROWO”

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To niezwykła okazja, by przypomnieć dzieciakom jak wielu bajkowych bohaterów znają, często naśladują, a nawet traktują jak „talizmany szczęścia”.
Szkolna Biblioteka PSP w Jastrzębiu także postanowiła włączyć się w obchody tego niezwykłego święta. Na szkolnych korytarzach i w bibliotece zrobiło się „bajkowo i kolorowo”.
Uczniowie z klas 0-III brały udział w licznych konkursach i zabawach  przygotowanych przez szkolną bibliotek. Słuchały  czytanych im bajek,  wykonywały plakaty przedstawiające bajkowe postacie i z wielką radością odwiedzały bibliotekę, by z rąk samej „Wróżki” (w rolę, której wcieliła się uczennica Kasia Bąk) wypożyczyć ulubioną książkę. Szkolna biblioteka tego dnia zaprosiła do współpracy Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu. Panie bibliotekarki odwiedziły przedszkolaków z klasy 0A. Najmłodsi uczniowie przebrali się za bajkowe. Uczestniczyły w różnych zabawach i konkurencjach. Odbyły podróż do wielu bajek, przypominając sobie treści i płynące z nich prawdy. Dla najmłodszych uczniów był to niesamowity dzień pełen  niezapomnianych wrażeń.

Ponadto uczniowie klas 0-I zostali zaproszeni na teatrzyk  pt. „ W domku Baby Jagi”. Była to bajkowa opowieść o zdrowym stylu życia w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru Edu – Artis. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w PSP w Jastrzębiu był dniem radosnym, bajkowym i kolorowym, a Galeria prac z bajkowymi postaciami do dziś cieszy się dużym powodzeniem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nad całością zadań czuwała Maria Sasal- nauczyciel bibliotekarz.

Kliknij